صفحه اصلی / حیوانات خانگی / سگ پامرانین و همه چیز راجب نگهداری و تربیت آن

سگ پامرانین و همه چیز راجب نگهداری و تربیت آن

پامرانین یکی از نژاد های معروف و بسیار جذاب سگ است که نظر بسیاری از علاقه مندان به سگ را به خود جلب کرده و فروش قابل توجهی داشته است.
برای دانستن همه چیز راجب این سگ با ما همراه باشید

خصوصیات مهم پامرانین

این نژاد بسیار ناز و احساساتی است ولی نسبت به غریبه ها بسیار حساس است و در صورت روبرویی شروع به پارس کردن می کند ولی اگر ان ها او را اذیت نکنند ازاری به ان ها نمی رساند.

ان ها عاشق جلب توجه هرکسی هستند که به آن‌ها توجه کند. آن‌ها عاشق این هستند که در آغوشتان بنشینند، بوس بدهند و بازی کنند. پامرانین‌ها حیوانات خانگی بسیار خوبی برای کسانی هستند که دوست دارند جنب و جوش بیشتری در خانواده داشته باشند.
و زود با کسانی که با او دوست اشنا می شود مثلا اگر یکی از فامیل یا دوستان شما را یکی دوبار ببیند که با شما رابطه ی خوبی دارد پیش او می رود و کاری با او ندارد و حتی می گذارد نازش کنند ولی در کل همه چیژ در خاطرش می مان و پیش تر سمت ان شخصی می رود که اهمیت بیشتری برایش قائل باشد (البته بجز صاحب اصلی اش)

تاریخچه سگ نژاد پامرانین

سگ پامرانین در ابتدا به عنوان سگ بزرگ سورتمه در قرن شانزدهم پرورش داده می شد،اما در گذشت زمان در قرن نوزدهم قابلیت های ان عوض گردید و اندازه اش کوچک تر شد. می توان اشاره کرد که به همین دلیل است که این سگ سعی می کند همانند یک سگ بزرگ و پر جذبه رفتار کند.
به دلیل کوچکی و بامزگی،این نژاد در گروه سگ های عروسکی و سرگرم کننده قرار گرفته است
که امروزه نیز به عنوان یک سگ محبوب و دلنشین شناخته می شود. نژاد این سگ از گروه اشپیتز است که نام ان از منطقه Pomerania در بین آلمان و لهستان در مرکز اروپا برداشته شده است.

پامرانین در گذشته سگ بزرگتری بود ( که در بالا اشاره شد ) و در حال حاضر کوچکترین نژاد سگ خانواده اشپیتز است. اشپیتز ها یک خانواده سگ هستند که در مناطقی میان اروپا و آسیا زندگی می کردند.  سگ های خانواده اسپیتز دارای گوش های کوچک و پوزه شبیه گرگ ها هستند.پوشش خارجی آنها دولایه ای و ضخیم است که لایه زیرین دارای موهای کوتاه و لایه ی رویی دارای موهای بلند و ضخیم است.

قبلا از اشپیتز ها برای مواردی از جمله : نگهداری خانه ها، کشیدن سورتمه ها و حفاظت از دام ها استفاده میشد،اما امروزه بدلیل کوچک شدنشان،
از ان ها بجای سگ اپارتمانی و اسباب بازی سرگرم کننده استفاده می کنند!

سگ پامرانین و رابطه خوب با کودکان

پامرانیان‌ها را نمی‌توان بهترین نژاد برای کودکان کم سن و سال دانست. به دلیل اندازه جثه و شخصیشان، ترجیح می‌دهند که با بزرگسالان همراه باشند که برایشان ایمن‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر هستند. اگر کودک خردسالی آن‌ها را اذیت کند، با سرعت می‌روند، ناراحت می‌شوند و می‌ترسند.
ولی ان ها تمیلی به گاز گرفتن کودک ندارند و اگر پنجه اشان هم به دست کودک گیر کرد خیال تان راحت که عمدی نبده و هنگام بازی چون زیاد تکان می خورد ممکن است این اتفاق افتاده باشد ولی در کل کاملا سگ خوب و بی خطری برای هم کودکان و هم بزرگسالان می باشد

پامرانین‌ها بر خلاف ظاهر بی‌پروایشان، سگ‌های ظریفی هستند و هرگز نباید با شدت و خشونت با آن‌ها بازی کرد، آن‌ها را انداخت و یا گرفت. کودکانی که سنشان بیشتر است و یاد گرفته‌اند که با سگ‌ها چطور رفتار کنند، با این نژاد رابطه خوبی خواهند داشت.

نکات بسیار مهم در مورد سگهای آپارتمانی

پامرانین با اینکه سگ کوچکی است، موقع رو به رو شدن با سگ های بزرگ تر به اون ها پارس می کند و تهدیدشان می کند! برای همین مراقب او در هنگام شاخ و شونه کشیدن باز با اونا اتفاقی برایش نیفتد که هیچ وقت یادتون نره!

آیا این نژاد با زندگی من سازگاری دارد؟

خب شاید برای همه این یک سوال رایج باشد. توجه داشته باشید که این سگ باید حتما جایش در خانه باشد ، برای توله ها پد ادرار (جای دستشویی)باید مدام تمیز شود ولی هربار نیاز به تعویض کلی پد نیست (هر پد نباید بیشتر چندین هفته تا یکماه استفاده شود ) و برای بزرگ ها مخزن ادرار و مدفوع باید روزی یک الی دو بار تمیز گردد ، باید ترجیحا هفته ای یکی دوبار او را بیرون ببرید و به او توجه کنید و…

نکات دیگری هم هست که می توانید از دامپزشک های معتبر بپرسید

درباره arad

این مطالب را نیز ببینید!

برسی گوشی Apple iPad

قالب مجله ای و خبری صحیفه یکی از بهترین قالب های موجود در اینترنت برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *